
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
30 in. x 48 in. Adjustable Height to 34-46 in. Mobile Table with Total Lock Brakes
- Item Code: IP-3048-2AH-TL
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
Up to 3600 lbs. capacity. With all-welded, heavy-duty, 12 gauge construction, this mobile table is built to last. Rolls smoothly on non-marking polyurethane wheels.
Features
Back To Top- 2 shelves for additional storage
- All-welded and ready for immediate use
- Adjustable height
- Durable powder coated finish
Tech Specs
Back To Top| Wheel Description | 5" Polyurethane |
|---|---|
| Work Surface Height | 34" to 46" |
| Brand | Little Giant |
| Ship Weight | 140 |
| Caster Type | 4 Swivel |
| Load Capacity | 1200 lbs |
| Wheel Brakes | Total Lock Brakes |
| Freight Class | 175 |
| Work Surface Size | 30" x 48" |