
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
30 in. x 72 in. Adjustable Height to 35.5-47.5 in. Mobile Table with Floor Locks
- Item Code: IP30722RAH6PYFL
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
Up to 3600 lbs. capacity. With all-welded, heavy-duty, 12 gauge construction, this mobile table is built to last. Rolls smoothly on non-marking polyurethane wheels.
Features
Back To Top- 2 shelves for additional storage
- All-welded and ready for immediate use
- Adjustable height
- Durable powder coated finish
Tech Specs
Back To Top| Freight Class | 175 |
|---|---|
| Load Capacity | 3600 lbs |
| Brand | Little Giant |
| Ship Weight | 233 |
| Wheel Brakes | Floor Lock |
| Work Surface Size | 30" x 72" |
| Work Surface Height | 35.5" to 47.5" |
| Wheel Description | 6" Polyurethane |
| Caster Type | 2 Rigid, 2 Swivel |