
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
36 in. x 72 in. x 34 in. 2-Shelf Steel 6" Wheels Mobile Table with Floor Locks
- Item Code: IP3672-2R-6PYFL
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
Up to 3,600 lbs. capacity . With all-welded, heavy-duty, 12 gauge construction, this mobile table is built to last. Rolls smoothly on non-marking polyurethane wheels.
Features
Back To Top- Up to 3600 lbs. Capacity
- 12 gauge steel construction
- Two shelves
- Overall height: 34"
Tech Specs
Back To Top| Ship Weight | 238 |
|---|---|
| Work Surface Height | 34" |
| Wheel Description | 6" Polyurethane |
| Caster Type | 2 Rigid, 2 Swivel |
| Brand | Little Giant |
| Wheel Brakes | Floor Lock |
| Work Surface Size | 36" x 72" |
| Freight Class | 175 |
| Load Capacity | 3600 lbs |