
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
Black Water-Repellent Foam Kneeling Pad
- Item Code: KP482
- Brand: Globus Global Safety
- Unit Size: 1
Description
This high-density, water-repellent NBR foam kneeling pad is 1 in. thick, 14 inches wide, and 21 inches long with carrying handle.
Features
Back To Top- High-density, water-repellent NBR foam kneeling pad
- Carrying handle
- 14in x 21in with carrying handle
- 1 inch thick
Tech Specs
Back To Top| Features | Carrying Handle |
|---|---|
| Material | NBR Foam |
| Water Repllent | Yes |
| Width | 14" |
| Retail Ready | Yes |
| Thickness | 1" |
| Color | Black |
| Length | 21" |
| Brand | Globus Global Safety |