
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
1.5 mm x 60° Serrated Soft Jaws
- Item Code: KTT8S
- Brand: Abbott
- Unit Size: 1
Description
3 JAWS PER SET - SOLD BY THE SET
Tech Specs
Back To Top| Brand | Abbott |
|---|---|
| Chuck | 8" |
| A Width | 1 1/2" |
| B Height | 2" |
| C Length | 4" |
| D Slot | 0.551" |
| F Hole Spacing | 0.984" |
| G Bolt Size | M12 |
| Material | 1018 Steel |