
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
24 in. x 36 in. x 41 in. Counter Height Powder Coated Steel Solid Doors Louvered Panel Bench Cabinet with Center Shelf
- Item Code: MB3-LL-2D2436LP
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
All-welded, heavy-duty construction. The top work surface is 41" high and is surrounded by a retaining lip on three sides (except Butcher Block tops).
Features
Back To Top- Top work surface height: 41"
- Top work surface has retaining lip on three sides
- Fixed center shelf
- Leg-levelers adjust for up to 3" additional height
- All-welded construction
Tech Specs
Back To Top| Freight Class | 125 |
|---|---|
| Work Surface Height | 41" |
| Brand | Little Giant |
| Features | Louvered Panel |
| Load Capacity | 2000 lbs |
| Work Surface Size | 24" x 36" |
| Doors | Solid Doors |
| Surfaces | Powder Coated Steel |
| Ship Weight | 281 |