
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
24 in. x 36 in. x 42-3/4 in. Butcher Block Top Mobile Bench Cabinet with Pegboard Panel
- Item Code: MJ3-2436-FL-PB
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
3600 lbs. capacity. All-welded, heavy-duty construction. The top work surface is 41" high and is surrounded by a retaining lip on three sides (except Butcher Block tops).
Features
Back To Top- All-welded construction
- Work surface height: 41"
- Top work surface has retaining lip on three sides (except butcher block)
- Center Shelf
- 6" non-marking polyurethane wheels
- Two rigid and two swivel casters with floor locks
Tech Specs
Back To Top| Features | Pegboard Panel |
|---|---|
| Ship Weight | 278 |
| Surfaces | 1-3/4" Buter Block |
| Shelves | 1 Center Shelf |
| Load Capacity | 3600 lbs |
| Brand | Little Giant |
| Freight Class | 125 |
| Work Surface Height | 42.75" |
| Work Surface Size | 24" x 36" |