
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
24 in. x 36 in. x 42-3/4 in. Counter Height 1-3/4" Butcher Block Clearview Doors Bench Cabinet with Heavy Duty Storage Drawer
- Item Code: MJP-LL-2D2436HD
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
All-welded, heavy-duty construction
Features
Back To Top- Top work surface height: 41"
- Top work surface has retaining lip on three sides
- Fixed center shelf
- Leg-levelers adjust for up to 3" additional height
- All-welded construction
Tech Specs
Back To Top| Ship Weight | 272 |
|---|---|
| Work Surface Height | 42.75" |
| Drawers | 1 Heavy Duty Drawer |
| Freight Class | 125 |
| Work Surface Size | 24" x 36" |
| Load Capacity | 2000 lbs |
| Surfaces | 1-3/4" Buter Block |
| Doors | Clearview Doors |
| Brand | Little Giant |