
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
22 in. x 30 in. Adjustable Height to 30-37 in. 7-Gauge Mobile Machine Table
- Item Code: MTH22306PHBK-AH
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
3600 lbs. capacity. This mobile version of our heaviest machine table has 4 swivel 6" x 2" phenolic casters for ease of movement when the need arises, and wheel brakes to keep it stationary the rest of the time.
Features
Back To Top- Top is formed from 3/16" thick steel
- Legs are 2" x 2’ x 1/4" structural angle iron
- All welded and ready for immediate use
- Available as stationary version
Tech Specs
Back To Top| Work Surface Height | 30" to 37" |
|---|---|
| Work Surface Size | 22" x 30" |
| Freight Class | 150 |
| Brand | Little Giant |
| Load Capacity | 3600 lbs |
| Ship Weight | 165 |
| Wheel Description | 6" Phenolic |
| Wheel Brakes | Wheel Brakes |
| Caster Type | 4 Swivel |