
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
22 in. x 24 in. x 42 in. Open Shelves 1-Drawer Mobile Shop Desk with Pegboard Panel
- Item Code: PSR22243RBKDRPB
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
All-welded construction ensures items stay secure.
Features
Back To Top- Riser shelf is 10"D and 10" above writing surface
- Locking drawer measures 13"W x 17"D x 4-1/2"H
- Lower shelves have 1-1/2" retaining lips
- 11-3/4" shelf clearance
Tech Specs
Back To Top| Work Surface Size | 22" x 24" |
|---|---|
| Brand | Little Giant |
| Features | Pegboard Panel |
| Ship Weight | 151 |
| Drawers | 1 Drawer |
| Freight Class | 175 |
| Load Capacity | 1000 lbs |
| Mobile or Stationary | Mobile |
| Wheel Description | 3" Rubber |
| Work Surface Height | 42" |