
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
30-3/8 in. x 51-5/8 in. x 43-1/8 in. Gray Steel Platform Truck
- Item Code: PT30488/12MR95
- Brand: Durham
- Unit Size: 1
Description
Tech Specs
Back To Top| Caster Size | (2) 12" x (2) 2", (2) 2 1/2", (2) 8" |
|---|---|
| Height | 43" |
| Material | 12 Gauge Steel |
| Width | 30" |
| Caster Type | (2) Rigid and (2) Swivel |
| Length | 51" |
| Caster Material | Mold-On Rubber |
| Shelf Type | Solid |
| Type | Platform Truck |
| Shelf Lip Style | Flush |
| Brand | Durham |
| Color | Gray |