
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
36-3/8 in. x 75-5/8 in. x 40-3/4 in. Gray Steel Platform Truck
- Item Code: PT36728/12PH95
- Brand: Durham
- Unit Size: 1
Description
Tech Specs
Back To Top| Brand | Durham |
|---|---|
| Caster Type | (2) Rigid and (2) Swivel |
| Color | Gray |
| Length | 75" |
| Type | Platform Truck |
| Shelf Lip Style | Flush |
| Width | 36" |
| Caster Material | Phenolic |
| Caster Size | (2) 12" x (2) 2", (2) 3", (2) 8" |
| Shelf Type | Solid |
| Height | 40" |
| Material | 12 Gauge Steel |