
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
24 in. x 60 in. Adjustable Height 24-34 in. Steel with Lower Shelf Ergonomic Work Height Platform Truck
- Item Code: RNB2-2460-6PYAH
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
2000 lbs. capacity. Comfortable 12 gauge raised deck reduces bending and back strain. Removable push bar handle extends 14" above the deck.
Features
Back To Top- 12 gauge steel
- Removable handle extends 14" above deck.
- Two rigid and two swivel casters
- 6" non-marking polyurethane wheels
Tech Specs
Back To Top| Adjustable or Fixed Height | Adjustable Height |
|---|---|
| Freight Class | 100 |
| Deck Height | 24" to 34" |
| Shelves | Lower Shelf |
| Surfaces | Steel |
| Wheel Description | 6" Polyurethane |
| Deck Size | 24" x 60" |
| Ship Weight | 164 |
| Brand | Little Giant |
| Load Capacity | 2000 lbs |