
- 5318 Victory Drive
Indianapolis, IN 46203 - (800) 622-4824
- www.haggard-stocking.com
24 in. x 36 in. x 39-42 in. Height 2-Shelf 2-Drawer Stationary Workstation with Leg Levelers and Pegboard Panel
- Item Code: SW-2436-LLPB2DR
- Brand: Little Giant
- Unit Size: 1
Description
2000 lbs. capacity. Heavy-duty, welded steel workstation available in multiple configurations to fit your application.
Features
Back To Top- Top shelf has a flush front edge
- 1-1/2" retaining lips on sides and back
- Available factory installed options include pegboard panel, louvered panel or storage drawer
- Heavy-duty leg levelers
- Top shelf height adjusts from 39" to 42"
Tech Specs
Back To Top| Brand | Little Giant |
|---|---|
| Ship Weight | 158 |
| Shelves | 2 Shelves |
| Drawers | 2 Drawers |
| Freight Class | 150 |
| Load Capacity | 2000 lbs |
| Work Surface Size | 24" x 36" |
| Work Surface Height | 39" to 42" |
| Features | Pegboard Panel |